Stručná história FK Brestovec:

Historické foto

Horná rada zľava: Milan Duroška, ???, Pavol Dúbrava, Pavol Petráš, Pavol Černáček, Ján Kováč, Pavol Režný,
Milan Stahel, Pavol Koník, Dušan Jorík
Dolná rada zľava: Ján Zeman, Ján Pánik, Štefan Vdoviak, Ján Mizerák, Vladimír Černáček, Pavol Duga

Historické foto

Vážení športoví priatelia a priaznivci futbalu v Brestovci.
Dovoľte aby som Vás čo najsrdečnejšie pozdravil a privítal na tejto stránke stručnej histórie futbalu v Brestovci. Ste tu mnohí – starší, mladší, všetci čo niekedy hrali, či fandili tomuto krásnemu športu. Vráťme sa však do minulosti:

5. 6. 1951 sa zameralo ihrisko pod hlavičkou Čs. zväzu mládeže. Zakladajúci výbor Dobrovoľnej športovej organizácie (DŠO) Sokol Brestovec:
Samuel Duga od Ticháčkov
Pavol Pekník od Ticháčkov
Samuel Deván od Pánikov
Tomáš Duroška
Karol Teren - učiteľ v Brestovci

V roku 1952 sme nastúpili do súťaže.

V rokoch 1952 - 1958 sa tu na ihrisku poriadali športové hry mládeže pod záštitou učiteľa Karola Terena. Okrem toho tu býval každý rok športový deň detí za účasti žiakov školy od Svítkov pod vedením učiteľa Gavorníka, školy zo Starej Myjavy pod vedením učiteľa Strapca a brestovskej školy pod vedením učiteľa Terena. Niektorí aktívni futbalisti sa zúčastňovali aj okresných preborov v behu na lyžiach – Edo Nemček, Vlado Duga a Ján Deván, ktorý sa prebojoval až na Majstrovstvá ČSR v lyžovaní v Špindlerovom Mlýne.

V roku 1954 sa postavila prvá šatňa z rozobranej čakárne pod Poľanou.

V roku 1959 skončil okres Myjava a začali sme pôsobiť v senickom okrese v 4. triede.

V rokoch 1959 - 1960 sme sa zlúčili so Starou Myjavou a prijali sme názov Jednota. V roku 1961 sme postúpili do 3. triedy.

V rokoch 1962 - 1963 sme postúpili do 2. triedy Senica, no napriek tomu sme z finančných dôvodov vystúpili zo súťaže.

V rokoch 1963 - 1964 sme dodatočne nastúpili do 4. triedy.

V roku 1965 postup do 3. triedy. Od tohto roku sme začali poriadať aj Osadový turnaj.

V roku 1968 sa začala prvá prístavba šatne z prostriedkov Okresného výboru ČSZTV Senica.

V roku 1966 sa prekladal potok a ihrisko sa rozšírilo i predĺžilo.

V 70-tich rokoch sme sa odčlenili od Starej Myjavy.

V 80-tich rokoch sme hrali v 3. a 4. triede okresu Senica. Prevládali dobré vzťahy s moravskými klubmi – Tasov, Súchov, Javorník, Louka.

STANOVY TJ Brestovec z roku 1990:

Stanovy TJ Brestovec z roku 1990

Na jeseň 1992 bola realizovaná celková rekonštrukcia ihriska – až do roku 1994. Počas výstavby ihriska sme hrávali na Turej Lúke.

V lete 1994 sme začali hrávať na novom ihrisku – vtedy 2. triedu Senica.

V roku 1997 vplyvom reorganizácie futbalových súťaží sme začali hrávať pod Oblastným futbalovým zväzom Trenčín, kde hrávame dodnes.

V rokoch 1997 až 2001 sme hrali 7. ligu, čo zodpovedá 2. triede.

V roku 2001 sme po reorganizácii zostúpili do 3. triedy.

V roku 2002 sme po baráži s Lúkou nad Váhom postúpili do 2. triedy juh oblasti Trenčín, kde hrávame dodnes a umiestNujeme sa väčšinou na popredných miestach tabuľky.

Potom od roku 2014 to bola 7. liga ObFZ Trenčín a v sezóne 2015/2016 sme vyhrali 7. ligu a postúpili sme do 6. ligy, kde hráme dodnes, respektíve do tejto sezóny, keď opäť prebehla reorganizácia a hráme v 7. lige ObFZ TN (teda v sezóne 2022/2023).

Väčšinou sme sa umiestňovali vždy v hornej polovici tabuľky.

Za toto dlhé obdobie sa tu vystriedalo obrovské množstvo hráčov a funkcionárov.

Zaspomínajme si aj na tých, ktorí už nie sú medzi nami, a oslávme túto históriu dobrým futbalom, ktorí nás určite všetkých baví - tou nádhernou hrou, ktorá musí predovšetkým spájať ľudí a prinášať radosť a pohodu medzi nich.

Ing. Ján Majtán

Aktuálne foto
Aktuálne foto - popis

víťaz VII. ligy ...

diplom

V súťažnom ročníku 2023/2024 sa FK Brestovec stal majstrom. Postúpil do 6. ligy Západ.