FK Horná Súča (2) : (1) TJ Jednota Brestovec

RAZ TO MUSELO PRÍSŤ - PRVÁ PREHRA V SEZÓNE.
Horná Súča – Brestovec 2:1 (1:0)
V Hornej Súči sa odohral výborný zápas, ktorý bol reklamou na dedinský futbal.

HODNOTENIE ZÁPASU:

V Hornej Súči sa odohral šláger kola. Od 1. minúty sa bolo na čom pozerať. Na ťažkom teréne sa hral výborný zápas z oboch strán. Už v 1. minúte Birás tesne minul bránu hostí. V 10. minúte mal čistú šancu A. Coník, ale brankára Hučka neprekonal. V 11. minúte Šimek trafil brvno domácej brány. V týchto minútach sa hral otvorený futbal hore-dole a šance sa striedali na oboch stranách, ale gól padol až v 34. minúte. Z hranice šestnástky sa presadil A. Coník. Do kabín hráči odchádzali za stavu 1:0.

V druhom polčase obe mužstvá pokračovali v ofenzívnej hre. V 51. minúte M. Panák preloboval gólmana, no aj bránu hostí. V 53. minúte Brestovec pohrozil priamym kopom. O dve minúty na to po chybe domácej obrany vyrovnal Némethy – 1:1. Prišla 70. minúta a Adam Coník nekompromisne zakončil center Juricu do siete – 2:1. Od tohto momentu hostia prevzali iniciatívu, avšak domáca obrana hrala výborne a Brestovec nepúšťala do šancí. Naopak, v 77. minúte mohol Birás spečatiť víťazstvo Hornej Súče, ale po zákroku Hučka neprekonal.

Do výborného duelu zapadla rozhodcovská dvojica Hulínek – Matejovičová.

Góly: 34. a 70. A. Coník - 55. D. Némethy
ZOSTAVA BRESTOVEC: Hučko - Nálepa, Čerešňa, Durec (75. Gálik), Kubica, Némethy, Pecha, Valsa, Šimek, Vrábel, Vido.